Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

Ostrzegamy przed włamywaczami

Strona główna » Aktualności » Ostrzegamy przed włamywaczami

W ciągu ostatnich tygodni na terenie naszego powiatu odnotowano kilka włamań do domów jednorodzinnych. Zazwyczaj przestępcy wykorzystując nieobecność domowników kradną biżuterię, pieniądze i sprzęt elektroniczny. Policjanci apelują o sąsiedzką czujność oraz właściwe zabezpieczenie domów i mieszkań przed wyjazdem.

Aktualna pora roku, wcześnie zapadający zmrok i częste okolicznościowe wyjazdy sprzyjają włamywaczom.  Złodzieje wykorzystując nieobecność domowników, przedostają się do wnętrza budynków najczęściej niezabezpieczonymi oknami lub balkonami. Plądrują pomieszczenia i kradną kosztowności.

Aby ustrzec się takich nieprzyjemnych sytuacji najlepiej przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Można także zastosować dodatkowe zabezpieczenia, alarmy oraz kamery. Należy również pamiętać, że dobrym sposobem na złodzieja jest wzajemna pomoc sąsiedzka. Wyjeżdżając na dłuższy okres poprośmy sąsiadów o zwrócenie uwagi na pozostawiony budynek lub mieszkanie.

Bardzo ważne jest także zwracanie uwagi na osoby obce przebywające na naszej ulicy bez konkretnego celu, które mogą prowadzić obserwację. Dotyczy to również obcych samochodów zaparkowanych lub przejeżdżających wolno w pobliżu posesji. Policjanci zalecają zapisanie tablic rejestracyjnych, koloru, marki i typu takiego podejrzanego pojazdu. W przypadku uzasadnionych podejrzeń należy niezwłocznie powiadomić Policję.

W miniony czwartek nieustaleni sprawcy okradli dom w Ogrodzieńcu. Zrabowali złotą biżuterię i pieniądze. Do włamania doszło w godz. od 8.00 do 15.00. Z policyjnych ustaleń wynika, że w tym czasie w pobliżu miejsca przestępstwa przebywali dwaj nieustaleni mężczyźni. Wchodzili na teren prywatnych posesji, prosząc o narzędzia i pomoc w naprawie samochodu.

Również wczoraj na ul. Spacerowej złodzieje przedostali się do jednego z mieszkań. Zostali jednak w porę spłoszeni przez powracających właścicieli.
Policjanci prowadzący czynności w tych sprawach proszą o przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w identyfikacji i zatrzymaniu włamywaczy. Wszelkie informacje można kierować do Komisariatu Policji w Ogrodzieńcu tel. (32) 67 38 204 lub do KPP w Zawierciu tel. (32) 67 38 255. W obu przypadkach informację można przekazać także za pomocą formularza „Powiadom nas” zamieszczonego na stronie internetowej zawierciańskiej Policji.  W każdym przypadku gwarantujemy anonimowość!

źródło:http://zawiercie.slaska.policja.gov.pl/k30/informacje/wiadomosci/155384,Ostrzegamy-przed-wlamywaczami.html

czytano: 1920 razy

źródło: http://zawiercie.slaska.policja.gov.pl/

data dodania: 2015-11-17 10:24:25

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • DSC_0081
 • DSC_0080
 • DSC_0077
 • DSC_0121_1
 • DSC_0119
 • DSC_0113
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy