Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

Noworoczne Spotkanie z Seniorami

Strona główna » Aktualności » Noworoczne Spotkanie z Seniorami

W sobotnie popołudnie, 20 stycznia 2024r. odbyło się Noworoczne Spotkanie z Seniorami zorganizowane z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Pilica Artura Janosika. Atmosfera wzajemnej życzliwości i radości wypełniła Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławniowie, gdzie członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów- Koło Pilica integrowali się podczas wspólnego spotkania. Wydarzenie było okazją do snucia opowieści, wspomnień ale także planów na wspólne działania w przyszłości. 

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Kamil Wnuk, Wicewojewoda Śląski Michał Kopański, wykładowca Akademii WSB mgr Magdalena Masłowska, Prezes Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów- Koło Pilica Pani Helena Wojas wraz z członkami koła seniorów, Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Pilica Barbara Przybylik wraz z radnymi, Sekretarz Miasta i Gminy Pilica Joanna Ślusarczyk, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilicy Wojciech Siejka, Kierownik Referatu Promocji, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta i Gminy w Pilicy Aleksandra Lis oraz Redaktor Naczelna Czasopisma „Nasze Miasto i Gmina Pilica” Anna Szota. 

Wydarzenie otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik, który przywitał zgromadzonych gości. Jak wspomniał, Noworoczne Spotkanie z Seniorami jest okazją do podziękowania za dotychczasową współpracę, także do rozmów na ważne tematy związane z potrzebami osób starszych i rozwojem gminy. Podkreślił, że środowisko senioralne w gminie Pilica bardzo aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej, dba także o zachowanie kultury i tradycji dla młodszego pokolenia. Następnie, wraz z zaproszonymi gośćmi Posłem Kamilem Wnukiem, Wicewojewodą Śląskim Michałem Kopańskim oraz Przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Pilica Barbarą Przybylik, wręczyli upominki najbardziej aktywnym działaczom Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów- Koło Pilica: Prezes Związku Pani Helenie Wojas, a także członkom zarządu Pani Alicji Gudyś oraz Panu Stanisławowi Białeckiemu. W trakcie wydarzenia głos zabrali także Poseł na Sejm RP Kamil Wnuk, Wicewojewoda Śląski Michał Kopański, Przewodnicząca Miasta i Gminy Pilica Barbara Przybylik. W darze wdzięczności za zorganizowanie Noworocznego Spotkania z Seniorami Pani Helena Wojas- Prezes Związku, złożyła na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Pilica podziękowania.

Niespodzianką dla Seniorów było przybycie na wydarzenie Pani mgr Magdaleny Masłowskiej- trenera, coacha i wykładowcy Akademii Wyższej Szkoły Biznesu, która opowiedziała o swoich doświadczeniach w pracy z Seniorami. Burmistrz MiG Pilica Artur Janosik zadeklarował chęć zorganizowania w niedalekiej przyszłości warsztatów dla członków Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów- Koło Pilica. 

Na uczestników wydarzenia czekała wystawa prac artystycznych wykonanych przez Seniorów z terenu gminy Pilica: Panią Halinę Skowronek, Panią Małgorzatę Uliniarz oraz Pana Kazimierza Milejskiego. Przybyli mogli podziwiać piękne obrazy malarskie, haftowane pejzaże i portrety oraz rękodzieło wykonane na szydełku. W darze wdzięczności za przygotowanie wystawy Burmistrz Miasta i Gminy Pilica uhonorował artystów drobnymi upominkami, a artyści obdarowali zaproszonych gości stworzonymi przez siebie dziełami.

Wiele pięknych emocji towarzyszyło w tym dniu wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego spotkania. Takie chwile bez wątpienia tworzą niezapomniane wspomnienia, a uśmiech na twarzach gości był najlepszym dowodem na to, że wspólnie spędzony czas był cudownym przeżyciem. To było miłe popołudnie z chwilą na rozmowy i przywoływaniem pamięcią minionych lat. Zadowolenie gości dowodzi, iż tego typu spotkania są jak najbardziej zasadne i potrzebne naszym Seniorom. 

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 1027 razy

źródło: pilica.pl

data dodania: 2024-01-26 16:26:21

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Rezyliencja a poziom odczuwanego stresu
 • Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • IMG-20201207-WA0006
 • IMG-20201207-WA0007
 • IMG-20201207-WA0005
 • IMG-20201207-WA0004
 • IMG-20201207-WA0003
 • IMG-20201207-WA0002
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy