Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

XXIII Biesiada Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Pilica

Strona główna » Aktualności » XXIII Biesiada Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Pilica

Tradycyjnie, jak co roku, w ostatnią niedzielę września odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji działających na terenie powiatu zawierciańskiego Kół Gospodyń Wiejskich i ich rodzin. Tegoroczną Mszę Św. koncelebrowaną, w Kościele pw. Św. Mikołaja B.W., sprawowali Ks. Zbigniew Grzesiński Proboszcz Parafii w Kidowie i Ks. Andrzej Białek Proboszcz Parafii w Pilicy. Podczas Eucharystii obecne delegacje zaniosły osobiste prośby i podziękowania przez wstawiennictwo Matki Bożej Śnieżnej.

Po uroczystej Mszy Św. członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Pilica wzięły udział w Biesiadzie KGW. Gospodyniami tegorocznego wydarzenia były członkinie KGW Dobra na czele z Przewodniczącą Agnieszką Kijas.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władzy rządowej i samorządowej: Poseł na sejm RP Ewa Malik, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Maria Materla, Dyrektor Departamentu Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Danuta Jędrychowska, Radny Powiatu Zawierciańskiego Krzysztof Wrona, Burmistrz MiG Pilica Artur Janosik, Przewodnicząca Rady MiG  Barbara Przybylik, Wiceprzewodniczący Rady MiG Wojciech Gamrot oraz Tomasz Karpała wraz z Radnymi, Skarbnik Miasta i Gminy Pilica Małgorzata Flak,  Sekretarz Miasta i Gminy Pilica Joanna Ślusarczyk, Kierownik Referatu Promocji, Rozwoju Gminy i Funduszy Zewnętrznych Urzędu MiG Pilica Aleksandra Lis, Redaktor Naczelna Czasopisma Nasze Miasto i Gmina Pilica Anna Szota.

Wydarzenie było okazją do złożenia podziękowań za pracę społeczną prowadzoną na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Działające w naszej gminie koła od wielu lat aktywnie uczestniczą w organizowanych wydarzeniach społeczno-kulturalnych, przyczyniając się do kultywowania tradycji i wzmacniania poczucia tożsamości z regionem.

Biesiadę otworzyła Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrej witając zaproszonych gości. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Artur Janosik, który w swoim wystąpieniu skierował słowa podziękowania dla członkiń, zarówno KGW Dobra, za przygotowanie tegorocznej biesiady, jak i wszystkich Kół działających na terenie naszej gminy, za nieustanne kultywowanie lokalnych tradycji. Ponadto złożył serdeczne podziękowania za wkład pracy i zaangażowanie w działalność Kół Gospodyń Wiejskich obecnej Przewodniczącej Zarządu KGW w Pilicy Barbarze Przybylik, która w ostatnim czasie została wybrana na stanowisko Wiceprzewodniczącej Rady Wojewódzkiej Kół Gospodyń Wiejskich, stając się tym samym reprezentantem KGW szczebla wojewódzkiego.  W dowód uznania złożył kwiaty na ręce Przewodniczącej Zarządu Gminnego Barbary Przybylik, Przewodniczącej KGW Dobra Agnieszki Kijas oraz członkiń KGW Dobra.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Ewa Malik, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Maria Materla oraz Radny Powiatu Zawierciańskiego Krzysztof Wrona. Głos zabrała również Przewodnicząca Zarządu Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Pilica, a zarazem Wiceprzewodniczącą Rady Wojewódzkiej Kół Gospodyń Wiejskich, która złożyła serdeczne podziękowania dla członkiń KGW oraz wszystkich osób wspierających działalność Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Pilica. Szczególe podziękowania za życzliwość i wspieranie działalności, a zarazem wdzięczność za okazywaną pomoc i zrozumienie otrzymali Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik oraz Sekretarz Miasta i Gminy Pilica Joanna Ślusarczyk, która otrzymała tytuł Honorowej Członkini Rady Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Pilica.

Po przemówieniach gości, wręczeniu dyplomów i odznaczeń nadszedł czas na biesiadowanie i zabawę taneczną.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 1509 razy

źródło: pilica.pl

data dodania: 2023-10-16 14:23:23

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Rezyliencja a poziom odczuwanego stresu
 • Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • IMG-20201207-WA0006
 • IMG-20201207-WA0007
 • IMG-20201207-WA0005
 • IMG-20201207-WA0004
 • IMG-20201207-WA0003
 • IMG-20201207-WA0002
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy