Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

Święto liturgiczne Św. Kingi Patronki samorządowców

Strona główna » Aktualności » Święto liturgiczne Św. Kingi Patronki samorządowców

22 lipca 2012 roku w Klasztorze O. Franciszkanów odbyła się msza z okazji dorocznego Święta liturgicznego Św. Kingi – Patronki samorządowców.
Po mszy św. samorządowcy zgromadzili się w Ogrodzie Różanym pod pomnikiem Św. Kingi – gdzie O. Gwardian odmówił modlitwę:

„Modlitwa odpustowa


       Najdroższa Patronka nasza! Kingo święta! Tyś od zarania życia pałała gorącą miłością ku Bogu i serdecznie współczułaś z niedolą bliźnich; na książęcym tronie i w klasztornej celi ratowałaś Ojczyznę naszą w potrzebie i poddanych swoich wspierałaś hojnie w ubóstwie i cierpieniu, a z tronu niebieskiej chwały poprzez stulecia wypraszałaś i teraz wypraszasz u Boga swoim czcicielom niezliczone łaski i cuda. Wyjednaj nam, prosimy Cię, u Boga łaskę, której tak gorąco pragniemy.
       O matko nasza droga i opiekunko przemożna, święta Kingo, uproś błagamy Cię, u Oblubieńca twojego Jezusa, łaski potrzebne nam dla duszy i dla ciała. Wyjednaj dobrą i mocną wolę, abyśmy Cię życiem świątobliwym naśladowali. Wiesz dobrze, jak biedni jesteśmy, ile chorób, smutków i nieszczęść nas nawiedza. Znasz potrzeby naszych krewnych, bliskich i przyjaciół. Wiesz, z jakimi trudnościami zmaga się Ojczyzna nasza i Kościół nasz święty. Gdy na ziemi żyłaś, byłaś matką wszystkich cierpiących i płaczących, a teraz w niebie bądź naszą opiekunką i orędowniczką.
       Jako księżna Polska odwracałaś groźne klęski od naszego kraju, modlitwą broniłaś powierzonego sobie królestwa polskiego, gdy zagrażał mu nieprzyjaciel. Troszczyłaś się o dobro dla swych poddanych, sól dla nich wyprosiłaś, wszystko, coś miała, im poświęciłaś. Teraz, gdy w niebie już królujesz, nie zapominaj, o święta księżno Polska, o Twojej i naszej Ojczyźnie.
       Uproś wytrwanie i zmiłowanie tym, co za wiarę cierpią. Wybłagaj nam wszystkim życie świątobliwe, niewinnę, do Twego podobne.
       Uproś, aby matki wychowywały swe dzieci Bogu na chwałę, aby w domach polskich panował ład, spokój i miłość prawdziwa.
       Uproś nam wszystkim cnoty, jakimi Ty jaśniałaś na ziemi.
       Uproś pokorę w myślach, słowach i czynach, przezwyciężenie złych namiętności, wiarę i ufność głęboką, której nic zachwiać nie zdoła.
       Wyjednaj ludziom łaskę płomiennej miłości Boga. Bądź nam, Twym dzieciom i sługom, matką i opiekunką, jak byłaś nią za życia dla wszystkich domowników i poddanych.
       Bądź wzorem i jasną drogą wiodącą nas wszystkich do Boga.
       Święta Kingo wraz z Tobą wielbimy Boga w Najświętszej Trójcy Jedynego i dziękujemy za wzór Twojej świętości realizowanej na każdym etapie życia. Dziękujemy Ci za heroiczną miłość Boga i bliźniego, za czystość obyczajów, za troskę o dobro moralne i materialne w swojej przybranej Ojczyźnie. Patronko Samorządowców, dopomagaj nam rządzić mądrze, roztropnie i sprawiedliwie. Spraw, byśmy mogli nieść ludziom nadzieję lepszej przyszłości, a budując ją przez uczciwą pracę i szczery dialog pomnażali dobro naszych małych ojczyzn, pomnażając równocześnie dobro całego kraju. Prowadź nas do Chrystusa, który jest naszą Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.”

czytano: 2121 razy

źródło: pilica.pl

data dodania: 2012-07-23 14:27:47

Ostatnio dodane aktualności

Linki

  • Rezyliencja a poziom odczuwanego stresu
  • Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
  • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
  • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
  • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
  • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
  • Samorząd Województwa Śląskiego
  • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

  • IMG-20201207-WA0006
  • IMG-20201207-WA0007
  • IMG-20201207-WA0005
  • IMG-20201207-WA0004
  • IMG-20201207-WA0003
  • IMG-20201207-WA0002
Tagi:
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy