Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

Uroczyste otwarcie „Zielonej Trójki”!

Strona główna » Aktualności » Uroczyste otwarcie „Zielonej Trójki”!

24 października  w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni przyrodniczej "Zielona Trójka", nagrodzonej w ramach projektu "Zielona Pracownia 2019" ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W otwarciu uczestniczyli  władze naszej gminy pan Artur Janosik Burmistrz Miasta i Gminy Pilica, pani Joanna Ślusarczyk sekretarz Miasta i Gminy Pilica, pani Barbara Dąbrowa dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Pilicy, Dyrektorzy Szkół z naszej Gminy: pani Anna Woźniczko dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Pilicy, pani Dorota Faszczowa dyrektor Przedszkola w Pilicy, pan Leszk Sobota dyrektor S.P. nr 1 w Pilicy, pan Mariusz Jędruszek dyrektor Zespołu Szkół w Wierbce, pani Stanisława Uliniarz długoletnia, a obecnie emerytowana dyrektor naszej szkoły, pani Barbara Przybylik przewodnicząca Rady Miasta i Gminy w Pilicy oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy w Pilicy pan Wojciech Gamrot i pan Tomasz Karpała, radna powiatowa pani Barbara Laskowska, radnych z obwodu naszej szkoły pan Kazimierz Grzesiak i pan Łukasz Kudra, proboszcz parafii w Dzwono-Sierbowicach Krzysztof Kustra oraz prezydium Rady Rodziców.

Wszystkim wiadomo, że  podstawą skutecznego nauczania jest stworzenie dobrego i ciekawego programu dydaktycznego, ale konieczna jest również atrakcyjna metoda dotarcia z tą wiedzą do współczesnego, młodego człowieka. Z pewnością na potrzeby te odpowiada ten właśnie konkurs organizowany przez Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nasza Szkoła wiosną tego roku wzięła udział w takim konkursie zostając jego laureatem. W czerwcu otrzymaliśmy 37 500zł na stworzenie pracowni, którą nazwaliśmy „Zielona Trójka”. Od wakacji aż do ostatniej chwili nasza pracownia była wyposażana w nowoczesne pomoce dydaktyczne, monitor interaktywny, nowoczesne mikroskopy, wizualizer, wiele ciekawych modeli, okazów i kolekcji przyrodniczych.

I część otwarcia zielonej pracowni odbyła się na sali gimnastycznej. Na początku pani dyrektor Alicja Baran powitała wszystkich zebranych gości oraz oficjalnie rozpoczęła otwarcie naszej „Zielonej Trójki”. Całą uroczystość uświetnił chór szkolny FANTAZJA a także przepiękny taniec wykonany przez uczennice kl. VI i VII do muzyki Waldemara Kazaneckiego z filmu „Noce i dnie”.

Na II część wszyscy zaproszeni goście udali się na drugie piętro do zielonej pracowni. Po uroczystym otwarciu, przecięciu wstęgi i poświęceniu pracowni uczniowie przedstawili ciekawe doświadczenia z zakresu nauk przyrodniczych. Uczniowie z klasy VII przedstawili doświadczenia pt. Badanie pH roztworów z zastosowaniem wskaźników. Następnie Julia i Aleksandra z klasy V omówiły budowę i zasady korzystania z mikroskopu oraz wykonały preparat trwały. Następnie z wykorzystaniem monitora interaktywnego i kamery mikroskopowej zaprezentowały gościom wykonany preparat. Kolejne doświadczenie przedstawiła Oliwia z klasy V - było to wykrywanie skrobi w produktach spożywczych. Przebieg tego doświadczenia był udostępniony na monitorze za pośrednictwem wizualizera. Uczennice z klasy VII zaprezentowały budowę układu pokarmowego za pomocą modelu człowieka i prezentacji multimedialnej oraz wykonały doświadczenie nt. Rozkład skrobi pod wpływem enzymów zawartych w ślinie. Ostatnie doświadczenie zaprezentowali uczniowie z klasy VIII Dominik i Błażej opierało się ono o zastosowanie maszyny elektrostatycznej. 

Mamy nadzieję, że nowa pracownia będzie służyć przez lata uczniom w zdobywaniu wiedzy ekologicznej, pozwoli rozwijać ogólne zainteresowania naukami przyrodniczymi, umożliwi eksperymentowanie, obserwację przyrody i przybliży poznanie zasad pracy naukowej każdemu z uczniów naszej szkoły.

poprzednia strona |1|2|3| z   3 następna|ostatnia

czytano: 3551 razy

źródło: sp3dzwonosierbowice.pl

data dodania: 2019-10-26 11:03:42

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Rezyliencja a poziom odczuwanego stresu
 • Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • IMG-20201207-WA0006
 • IMG-20201207-WA0007
 • IMG-20201207-WA0005
 • IMG-20201207-WA0004
 • IMG-20201207-WA0003
 • IMG-20201207-WA0002
Tagi:
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy