Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

Zielona szkoła – Łeba 2018

Strona główna » Aktualności » Zielona szkoła – Łeba 2018

W terminie 22.05.2018 - 04.06.2018r. jedenastu uczniów III klasy przebywało na Zielonej Szkole w nadmorskiej miejscowości Łeba w Ośrodku wczasowym „Słoneczko”. Większość dzieci po raz pierwszy przyjechała nad morze. Podczas całego pobytu dopisywała piękna, słoneczna pogoda. Dzieci miały okazję zwiedzić Łebę i okolice, a także Trójmiasto. Podczas wycieczki do Sea Parku w Sarbsku, dzieci podziwiały figury ryb i ssaków zamieszkujących morza i oceany w realistycznych rozmiarach. W kinie 3D obejrzały zwierzęta, które zamieszkiwały podmorską toń przed milionami lat. Obejrzały Park miniatur latarni morskich. Uczestniczyły w multimedialnym spotkaniu z gadającym wielorybem! Główną atrakcją tego ośrodka jest największe w Polsce Fokarium. Uczestniczyliśmy w pokazie karmienia fok i uszatek, podczas którego zwierzęta wykonywały zabawne akrobacje i wykonywały polecenia trenerów. Na kolejną wycieczkę udaliśmy się do Słowińskiego Parku Narodowego. Spacerowaliśmy po ruchomych wydmach, aż do morza. W zachwyt wprawił dzieci niemalże pustynny krajobraz. Po dwugodzinnym spacerze brzegiem morza dotarliśmy do Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbkach, które zwiedziliśmy z przewodnikiem. Niezwykłym przeżyciem  dla dzieci był długi rejs statkiem po Jeziorze Łebsko. Następna wycieczka odbyła się do Trójmiasta. W Gdańsku z panią przewodnik zwiedziliśmy Muzeum Bursztynów, przepiękne Stare Miasto, Długi Targ, Żuraw, Kościół Mariacki, Dwór Artusa z Fontanną Neptuna. Po dużej dawce wiedzy historycznej udaliśmy się do Gdyni, gdzie zwiedziliśmy jeden z najpiękniejszych zabytkowych żaglowców Dar Pomorza. Dużo wiadomości o dinozaurach zdobyły dzieci podczas wycieczki do Łeba Parku. Podczas spaceru licznymi szlakami  oglądały figury dinozaurów rzeczywistych rozmiarów oraz uczestniczyły w licznych atrakcjach. Udowodniły, że są samodzielne i potrafią wykonać różne zadania Min. przejażdżka samochodami Flinstona, Hobbistów, z Czerwonym Kapturkiem, zjazdy na pontonach, udział w przedstawieniu pirackim. Tutaj dzieci przekonały się , że nauka nie musi być nudna, a nawet może bawić. Pobyt ten zakończył się wspaniałą zabawą na placu zabaw; Lustra, Bajkolandia, Pałac Strachów, kino 7D.

Łeba, to piękna miejscowość, a codzienne spacery pozwoliły dzieciom poznać jej uroki. Zwiedziły Port  Jachtowy w Łebie, płynęli statkiem „Gryf” po morzu, odbyli przejażdżkę meleksami i kolejką po ulicach Łeby. Wykazali się bardzo dużą zwinnością podczas zabawy w „Labiryncie”.

Odbyło się wiele zajęć i imprez wspomagających rozwój psycho – fizyczny uczniów; zajęcia sportowe na świeżym powietrzu na plaży i na placu zabaw, np. „Baloniada”, „Olimpiada sportowa”, „Poszukiwanie skarbów”, „Bieg patrolowy”, jazda na gokardach.  Konkursy plastyczne nt. „Sea Park”, „Najciekawszy Statek”, „Dinozaury”. Konkurs czystości ”Pokój na szóstkę”, dyskoteki, karaoke, zabawy edukacyjne z interaktywnymi klockami w „Diskovery Parku” Łebskie Klocki, zabawy zwinnościowe na  placu zabaw, zjeżdżalniach, trampolinach, gry dydaktyczne, zabawy integracyjne np. nauka piosenek, ognisko, Neptunalia – Chrzest morski. Był czas i na wspólną zabawę i na zajęcia edukacji matematycznej i polonistycznej - pisanie pozdrowień, życzeń, adresowanie kopert, pisanie pamiętnika z każdego dnia pobytu,  czytanie map, rozsądne gospodarowanie pieniędzmi, dokonywanie obliczeń kalendarzowych i zegarowych.

Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony. W  każdym dziecku to „coś“, co odpowiednio  stymulowane  dowartościowywało go, mobilizowało i umożliwiało harmonijny rozwój. Dzieci, które wyjechały na zieloną szkołę uczyły się samodzielności, samokontroli i samooceny. W trakcie trwania zajęć poznawały słabe i mocne strony swojej działalności.

Codzienne spacery brzegiem morza, wspaniałe zabawy na plaży dostarczyły dzieciom duże dawki jodu i tlenu. Dzieci zakosztowały samodzielnego życia, bardziej się zżyły, poznały nowe miejsca i ludzi. Walory klimatyczne wybrzeża, piękne widoki, wspaniała, słoneczna pogoda pozwoliła dzieciom na aktywny wypoczynek połączony z nauką i zabawą. Pozostały  wspomnienia, niezapomniane wrażenia, zdjęcia oraz pamiątki.

 

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 2505 razy

źródło: sp3dzwonosierbowice.pl

data dodania: 2018-06-11 13:51:08

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Rezyliencja a poziom odczuwanego stresu
 • Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • IMG-20201207-WA0006
 • IMG-20201207-WA0007
 • IMG-20201207-WA0005
 • IMG-20201207-WA0004
 • IMG-20201207-WA0003
 • IMG-20201207-WA0002
Tagi:
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy