Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

XIX raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Strona główna » Aktualności » XIX raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

9 stycznia po raz XIX w zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W Pilicy mieliśmy mały jubileusz.      To już 10 koncert zorganizowany
w hali sportowej przy Zespole Szkół w Pilicy: Szkoła Podstawowa nr 1
i Gimnazjum nr 1. Podczas koncertów zagrało wiele znanych artystów polskiej sceny rozrywkowej           – P. Szczepanik, M. Milowicz, zespól cygański ROMA, Queens, Sami, Wawele i inni.

Koncert rozpoczął się o godz. 15.00. tradycyjnie od występu najmłodszych artystów czyli przedszkolaków
z Pilicy. Na scenie zaprezentowali się uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy. Drugą część wieczoru rozpoczął zespół Magistrala z Pilicy. Bezpośrednio po nim w 4 utworach moglimy usłyszeć Klaudię Kulawik – finalistkę I edycji programu Mam Talent. Tym mini recitalem Klaudia dala próbkę swojego wielkiego talentu zdobywając nowych fanów. Ze sceny Leszek Sobota dyrektor szkoły oraz Aleksander Chmielewski szef sztabu dziękowali publiczności za ofiarność i zachęcali do udziału w licytacjach. Padają kolejne kwoty zebrane przez wolontariuszy, którzy zakończyli kwestę.
Po kabarecie Szarpanina wystąpiła inna finalistka Mam Talent – Katarzyna Sochacka wraz z zespołem. Prawdziwa gwiazda wieczoru okazał się zespół Universe, który przypomniał licznie zgromadzonej publiczności swoje największe przeboje. Na bis usłyszeliśmy utwór, od którego 30 lat temu rozpoczęła się jego kariera, czyli „Mr Lennon” dedykowany Johnowi Lennonowi. Koncert tradycyjnie zakończył pokaz sztucznych ogni czyli światełko do nieba. WOŚP to przede wszystkim wolontariusze – uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy w sile 40 rozbiegli się po wszystkich miejscowościach naszej gminy kwestując na rzecz fundacji. Ich zaangażowanie połączone z wielka hojnością mieszkańców sprawiły ze konto WOSP zostanie zasilone kwota ponad 14 tyś zł.

10.40 wreszcie można odetchnąć. Wysiłek nauczycieli, pracowników szkoły oraz strażaków czuwających nad bezpieczeństwem zgromadzonej publiczności sprawiły że impreza przebiegła bez zakłóceń. Do zobaczenia za rok.


Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pilicy składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom         
z burmistrzem Michałem Otrębskim na czele za pomoc
w organizacji koncertu.

Sie ma

czytano: 5862 razy

źródło: pilica.pl

data dodania: 2011-01-14 09:49:41

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • DSC_0081
 • DSC_0080
 • DSC_0077
 • DSC_0121_1
 • DSC_0119
 • DSC_0113
Tagi:
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy