Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

PODSUMOWANIE CYKLU WARSZTATÓW DLA DZIECI Z TERENU GMINY PILICA 19 listopad 2016

Strona główna » Aktualności » PODSUMOWANIE CYKLU WARSZTATÓW DLA DZIECI Z TERENU GMINY PILICA 19 listopad 2016

PODSUMOWANIE CYKLU WARSZTATÓW DLA DZIECI Z TERENU GMINY PILICA

19 listopada w Kidowie odbyło się podsumowanie cyklu warsztatów plastycznych, technicznych i wokalnych dla dzieci z terenu Gminy Pilica pt. „Kopalnia Talentów” finansowanych ze środków Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu.

Głównym celem zakończonego projektu było rozwijanie wrażliwości artystycznych oraz sprawności manualnych u dzieci z terenu Gminy Pilica.

Zajęcia odbywały się w soboty od sierpnia do listopada w budynkach OSP w Solcy, Kidowie, Przychodach i Wierzbicy. Na warsztaty uczęszczało pięćdziesiąt czworo dzieci w wieku od 5-12 lat z Jasieńca, Solcy, Siadczy, Kidowa, Przychód i Wierzbicy. Kilkoro dzieci dojeżdżało również z Wierbki i Szyc. Zajęcia prowadzili wolontariusze: Pani Barbara Kieras – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dzwono-Sierbowicach oraz Panie Karolina Skrzypiciel, Anna Grzelka i Agnieszka Witek – studentki Akademii Jana Długosza w Częstochowie.

Na uroczystości podsumowującej cykl warsztatów, dzieci zaprezentowały swoje prace plastyczne i techniczne oraz przedstawiły program wokalno-taneczny. Występy i prace z zachwytem podziwiali zaproszeni goście: Sekretarz Miasta i Gminy Pilica Pani Anna Kulczak, Główny Specjalista ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Pani Aleksandra Lis, Dyrektor Zespołu Szkół w Wierbce, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Dzwono-Sierbowicach, emerytowana Dyrektor nieistniejącej już Szkoły Podstawowej w Kidowie, Sołtys Kidowa, Zarząd OSP Kidów, członkinie KGW Kidów oraz dzieci uczestniczące w projekcie wraz z rodzicami.

W nagrodę za zaangażowanie i nabyte w projekcie umiejętności wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe imienne kubeczki, a także książki, ufundowane przez anonimową osobę. Po występach wszyscy zostali poczęstowani gorącym posiłkiem oraz ciastami upieczonymi przez mamy.

W imieniu uczestników projektu i własnym pragnę serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Pilica oraz pracownikom Urzędu, proboszczowi parafii w Kidowie, wolontariuszom, Zarządowi OSP, sołtysowi Przychód, Członkiniom KGW oraz wszystkim rodzicom.

PRZEWODNICZĄCA
RADY MIASTA I GMINY PILICA
Barbara Przybylik

czytano: 2543 razy

źródło: pilica.pl

data dodania: 2016-11-22 12:10:29

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • IMG-20201207-WA0006
 • IMG-20201207-WA0007
 • IMG-20201207-WA0005
 • IMG-20201207-WA0004
 • IMG-20201207-WA0003
 • IMG-20201207-WA0002
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy