Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

Jubileusz 40. lat działalności Stowarzyszenia Sportów Wodnych i Wędkarstwa w Pilicy

Strona główna » Aktualności » Jubileusz 40. lat działalności Stowarzyszenia Sportów Wodnych i Wędkarstwa w Pilicy

W dniu 15 czerwca odbyły się obchody Jubileuszu 40. lat działalności  Stowarzyszenia Sportów Wodnych i Wędkarstwa w Pilicy. Wydarzenie objęte było honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pilica. Był to dzień pełen pozytywnych emocji. Główną atrakcję jubileuszu stanowiły zawody wędkarskie, które były podzielone na dwie kategorie: dla dzieci oraz dla dorosłych.

Uroczystości rozpoczęły się w sobotni poranek, gdy najmłodsi entuzjaści wędkarstwa zebrali się nad pilickim stawem, by spróbować swoich sił w zawodach. Dzieci i młodzież, pod czujnym okiem swoich opiekunów, a zarazem instruktorów, z zapałem wędkowały, walcząc o miano najlepszego młodego wędkarza. Atmosfera była pełna dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, a każda złowiona ryba wzbudzała emocje zarówno wśród uczestników, jak i kibicujących. Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody. Młodzi wędkarze z dumą wybierali przygotowane dla nich upominki, dodatkowo za I, II i III miejsce wręczone zostały puchary. Zawody odbywały się metodą na spławik, 1 wędka, punkty liczone były wg zsumowanej wagi wszystkich ryb.

Klasyfikacja zawodów dla dzieci przedstawiała się następująco:

miejsce 1 - Filip Małoszewski - waga ryb 3740

miejsce 2 Agata Drejowicz - waga ryb 3320

miejsce 3 Borys Koch - waga ryb 1965

miejsce 4 Franciszek Karpała - waga ryb 1900

miejsce 5 Norbert Perek - waga ryb 870

miejsce 6 Daniel Gruca - waga ryb 615

miejsce 7 Nikodem Foremnik - waga ryb 295

miejsce 8 Kalina Paciej - waga ryb 290

miejsce 9 Zuzanna Świerczek - waga ryb 110

miejsce 10 Szymon Siejka - waga ryb 70

miejsce 11 Igor Żelezik - waga ryb 60

miejsce 11 Lena Błażkiewicz - waga ryb 60

miejsce 12 Julia Birkowska - waga ryb 25

miejsce 12 Tomasz Kłysko - waga ryb 25

Po zakończeniu zawodów dla dzieci, odbyła się część oficjalna uroczystości, w której uczestniczyli aktualny zarząd i członkowie Stowarzyszenia Sportów Wodnych i Wędkarstwa w Pilicy (dalej SSWiW), poprzedni prezesi, przedstawiciele władz samorządowych szczebla powiatowego oraz gminnego. Samorząd Miasta i Gminy Pilica reprezentowali: Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik, Przewodnicząca Rady Miasta i Gmina Pilica Barbara Przybylik oraz II Wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy Pilica Jacek Miklas. Część oficjalną rozpoczął Prezes SSWiW w Pilicy Sławomir Selejdak, który powitał zgromadzonych gości, podziękował za pomoc w organizacji wydarzenia oraz przedstawił wyniki pierwszej części zawodów. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Pilica, który wraz z Przewodniczącą Rady MiG Pilica Barbarą Przybylik  oraz radnym powiatowym, a zarazem dyrektorem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Wojciechem Siejką wręczyli pamiątkową tablicę z okazji obchodzonego jubileuszu 40. lat działalności SSWiW. Burmistrz odczytał gratulacje i życzenia z pamiątkowego ryngrafu, a w swoim przemówieniu podkreślił znaczenie Stowarzyszenia dla samorządu gminy, lokalnej społeczności oraz jego wkład w rozwój sportów wodnych i wędkarstwa na przestrzeni ostatnich czterdziestu lat. Ponadto złożył podziękowania na ręce obecnego prezesa P. Sławomira Selejdaka za organizację wydarzenia, jak i poprzednich prezesów Stowarzyszenia P. Grzegorza Jabczanika i P. Jerzego Kończyka, za lata udanej współpracy.  Nie zabrakło również podziękowań dla wszystkich uczestników oraz organizatorów, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do sukcesu jubileuszowego wydarzenia.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na rozrywkę. Na najmłodszych czekała wata cukrowa, popcorn, dmuchany zamek, sztuczna i żywa krowa, przejażdżki dorożkami, pływanie łódką WOPR, a dla starszych możliwość skosztowania grochówki i żurku przygotowanego przez druhów z OSP Wierbka czy wędzonego karpia, przygotowanego przez członków SSWiW w Pilicy.

Następnie przyszedł czas na zawody dla dorosłych. Wędkarska pasja i doświadczenie uczestników sprawiły, że była to przede wszystkim dobra zabawa. Zawodnicy wykazali się nie tylko umiejętnościami, ale także cierpliwością i wytrwałością. W rezultacie mogli pochwalić się okazami złowionych ryb, które były ważone przez komisję sędziowską. Po zakończeniu zawodów nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Wędkarze otrzymali medale, i dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dla trzech najlepszych zawodników przygotowano pamiątkowe puchary.

Wyniki zawodów dla dorosłych przedstawiają się następująco:

miejsce 1 – Daniel Paciej – waga ryb 4100

miejsce 2 – Dariusz Gieszczyk – waga ryb 3470

miejsce 3 – Rafał Hopulele – waga ryb 3175

miejsce 4 – Artur Dziedzic – waga ryb 2990

miejsce 5 – Paweł Drozdowski – waga ryb 1740

miejsce 6 – Dariusz Kowlaczyk – waga ryb 1110

miejsce 7 – Artur Jabczanik – waga ryb 1055

miejsce 8 – Piotr Soliński – waga ryb 860

miejsce 9 – Zbigniew Latacz – waga ryb 795

miejsce  10 – Wiesław Kmiotek – waga ryb 700

miejsce  11 – Jan Janosik – waga ryb 645

miejsce 12 – Arkadiusz Rybiński – waga ryb 540

miejsce 13 – Dominik Świerczek – waga ryb 300

Wydarzenie było nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale także do integracji Stowarzyszenia z lokalną społecznością.

Stawy w Pilicy to wyjątkowe miejsce, przyciągające nie tylko wędkarzy, ale i mieszkańców okolicznych miejscowości. Od kilku lat z powodzeniem funkcjonuje tu kąpielisko. Jak można przeczytać na stronie Stowarzyszenia to miejsce z historią, bogatą fauną i florą. Odwiedzający mogą zaobserwować tu różnorodne gatunki roślin i zwierząt. W pilickich zbiornikach wodnych żyje sporo gatunków ryb,  w tym zarówno drapieżniki jak i ryby roślinożerne. Dominującą  rybą występującą w pilickich stawach  jest karp. Są tu jednak również  takie gatunki ryb jak: karaś, leszcz, płoć, lin, jaź, amur, wzdręga, okoń, szczupak, sandacz, sum, węgorz, boleń, pstrąg tęczowy i jesiotr. Większość  wymienionych gatunków znalazła się w stawach, dzięki działalności stowarzyszenia, w wyniku systematycznego i planowanego zarybiania.  Więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać na stronie SSWiW w Pilicy, na którą serdecznie zapraszamy.

poprzednia strona |1|2|3| z   4 następna|ostatnia

czytano: 530 razy

źródło: pilica.pl

data dodania: 2024-07-02 11:54:23

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Rezyliencja a poziom odczuwanego stresu
 • Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • IMG-20201207-WA0006
 • IMG-20201207-WA0007
 • IMG-20201207-WA0005
 • IMG-20201207-WA0004
 • IMG-20201207-WA0003
 • IMG-20201207-WA0002
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy