Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

Integracyjny Dzień Dziecka z KRUSem

Strona główna » Aktualności » Integracyjny Dzień Dziecka z KRUSem

Integracyjny Dzień Dziecka z KRUSem

1 czerwca w Olsztynie k. Częstochowy odbył się Integracyjny Dzień Dziecka. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział ok. 200 dzieci z województwa śląskiego, Gminy Olsztyn jak i dzieci z Ukrainy, które przebywają obecnie w Ośrodku Święta Puszcza. Patronat nad imprezą sprawował Wojewoda Śląski – Jarosław Wieczorek, a głównym organizatorem przedsięwzięcia był Caritas Archidiecezji Częstochowskiej z ks. Markiem Batorem na czele oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Częstochowie. Podczas imprezy dyrektor OR KRUS w Częstochowie – pan Piotr Dobosz wraz z zastępcą panem Krzysztofem Sosnowskim i kierownikiem wydziału prewencji wręczali dyplomy pamiątkowe oraz nagrody wszystkim laureatom i wyróżnionym w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci oraz IV Ogólnopolskim Konkursie na Rymowankę dla Dzieci o Bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

W organizację całego przedsięwzięcia włączyło się wiele instytucji i organizacji, a także włodarze miast i gmin, z których pochodzili laureaci, m.in.: Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy – pan Jacek Ślęczka oraz Wójt Gminy Żarnowiec – pan Grzegorz Scelina. Wszyscy obecni na imprezie chętnie wspomogli organizatorów w obdarowywaniu laureatów konkursów, a byli to m.in.: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy, Bank BNP Paribas, Regionalny Fundusz Gospodarczy, Ośrodek Szkolenia i Pozyskiwania Środków Unijnych - Agrofun, Stadion Śląski w Chorzowie, JSW Ochrona z Jastrzębia Zdroju. We wspólną zabawę włączyły się również służby tj.: Komenda Miejska Policji w Częstochowie, Państwowa Straż Pożarna, Inspekcja Transportu Drogowego i Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Złoty Potok. W imieniu pani europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, upominki wręczała pani poseł Lidia Burzyńska.

Z najlepszymi życzeniami dla  najmłodszych zwrócili się pan Ryszard Majer - senator, pan Mariusz Trepka - poseł, pan Robert Magdziarz - wicewojewoda śląski, a w imieniu sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego pana Szymona Giżyńskiego, list odczytała pani Teresa Pala z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Spośród 932 prac nadesłanych z terenu województwa śląskiego w konkursie plastycznym, zostały wyróżnione 22 prace. Wśród laureatów nagrodzonych w I grupie wiekowej (klasy 0 – 3) III miejsce przyznano Zuzannie Śpiewak ze SP w Rychwałdzie, II miejsce zajęła Barbara Pawłowicz ze SP w Nędzy. Zwyciężył w tej grupie wiekowej Filip Zawada – uczeń klasy 3 SP w Nędzy.

W drugiej grupie wiekowej (klasy 4 – 8), III miejsce przyznano Igorowi Żakowi ze SP we Mstowie, II miejsce zajęła Julia Kidawa ze SP w Winownie. Zwyciężyła w tej kategorii Emilia Musielińska, uczennica 6 klasy SP w Zawadzie.

Natomiast w konkursie na rymowankę wzięło udział 55 dzieci rolników, spośród których wybrano i nagrodzono łącznie 18 prac. Wśród laureatów znaleźli się m.in.:

Kamila Ciszewska z miejscowości Szyce (gmina Pilica) – I miejsce, Bartosz Chajduga
z miejscowości Chliny (gmina Żarnowiec) – II miejsce, Alicja Gmyrek z miejscowości Poniszowice (gmina Rudziniec) – III miejsce.

Wszystkie dzieci zostały hojnie obdarowane przez sponsorów nagrodami za wysiłek włożony
w wykonanie prac i wspaniałą kreatywność.

Głównymi nagrodami w konkursie plastycznym w obu kategoriach wiekowych były elektryczne hulajnogi ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Pracownicy KRUS przygotowali specjalną wystawę z wyróżnionymi pracami dzieci,
co pozwoliło swobodnie podziwiać niezwykłe zdolności naszych pociech.

Organizatorzy zapewnili najmłodszym wiele atrakcji i zabaw, a wśród nich m.in.: zamki dmuchane, pokaz wozu strażackiego i policyjnego, koncert służb mundurowych, malowanie twarzy, wspólne grillowanie i zabawy.

Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń, spędzony aktywnie  na świeżym powietrzu, na szczęście pogoda dopisała, a najmłodsi korzystali do woli z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

Gratulujemy wszystkim laureatom, dziękujemy za aktywny udział w konkursach organizowanych przez KRUS i zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.

czytano: 214 razy

źródło: pilica.pl

data dodania: 2023-06-06 14:21:29

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Rezyliencja a poziom odczuwanego stresu
 • Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • IMG-20201207-WA0006
 • IMG-20201207-WA0007
 • IMG-20201207-WA0005
 • IMG-20201207-WA0004
 • IMG-20201207-WA0003
 • IMG-20201207-WA0002
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy