Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

Memoriał Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim

Strona główna » Aktualności » Memoriał Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim

W najbliższą niedzielę 4 czerwca światowe gwiazdy lekkoatletyki wystąpią na Stadionie Śląskim podczas 69. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego. Początek lekkoatletycznych zmagań zaplanowano na godzinę 14.00. Wstęp wolny. W tym czasie przed Stadionem Śląskim odbędzie się też Naukowy Dzień Dziecka, a na najmłodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji.
 
3 czerwca o godz. 15.00 na Stadionie Śląskim odbędzie się konferencja prasowa. Udział zapowiedzieli m.in. Sam Kendricks, Marileidy Paulino, Piotr Lisek, Paweł Fajdek.
 
„ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego od lat zajmuje wyjątkowe miejsce w kalendarzu lekkoatletycznych zmagań i zasłużył na to, by to właśnie w Kotle Czarownic znaleźć dla siebie przestrzeń. Gwiazdy Królowej Sportu z przyjemnością wracają na Śląsk, doceniają nie tylko doskonałą infrastrukturę tego obiektu, ale przede wszystkim atmosferę, niespotykaną na żadnym innym stadionie. Magia tego miejsca przyciąga wielkie imprezy, tysiące kibiców, spragnionych sportowych wrażeń i dodaje sił najlepszym zawodnikom” - podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.
 
Memoriał Kusocińskiego jest organizowany od 1954 roku. Impreza poświęcona jest pamięci mistrza olimpijskiego w biegu na 10 km z Los Angeles i na przestrzeni lat stała się jednym z najważniejszych europejskich mityngów lekkoatletycznych.
 
Memoriał każdego roku przyciąga najlepszych zawodników z całego świata. W tym roku w Chorzowie zobaczymy mistrzynię olimpijską w biegu na 100 metrów przez płotki Jasmine Camacho-Quinn. Konkurs skoku o tyczce uświetnią brązowy medalista olimpijski i dwukrotny mistrz świata Sam Kendricks oraz wicemistrz Europy z hali Emanuil Karalis. Formę polskich mistrzyń na 400 metrów sprawdzi wicemistrzyni olimpijska Marileidy Paulino. Nie zabraknie gwiazd polskiej lekkoatletyki. W Kotle Czarownic wystąpią m.in.: Anita Włodarczyk, Natalia Kaczmarek, Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, Justyna Święty-Erestic, Piotrek Lisek, Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki.
 
„Naszych mistrzów nie może zabraknąć na memoriale. Zapraszamy ich do wyjątkowej rywalizacji z bardzo mocnymi rywalami z całego świata. Znakomita obsada i świetni kibice sprawią, że memoriał Kusocińskiego będzie najważniejszym wydarzeniem lekkoatletycznym tej wiosny w Polsce” – podkreślał dyrektor memoriału, Sebastian Chmara.
Wstęp na 69. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego jest bezpłatny.

czytano: 183 razy

źródło: pilica.pl

data dodania: 2023-06-02 11:46:17

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Rezyliencja a poziom odczuwanego stresu
 • Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • IMG-20201207-WA0006
 • IMG-20201207-WA0007
 • IMG-20201207-WA0005
 • IMG-20201207-WA0004
 • IMG-20201207-WA0003
 • IMG-20201207-WA0002
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy