Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

Koncert charytatywny „Pilica dla Ukrainy”

Strona główna » Aktualności » Koncert charytatywny „Pilica dla Ukrainy”

Pomoc dla obywateli Ukrainy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie jest bardzo ważna. Mieszkańcy gminy Pilica licznie zaangażowali się w zbiórki organizowane na terenie naszej gminy oraz przyjęli pod swe dachy poszkodowanych. W związku z trwającym konfliktem w Ukrainie, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Pilicy 20 marca 2022 r. zorganizowała koncert charytatywny pt. „Pilica dla Ukrainy”. Podczas wydarzenia  zorganizowana została publiczna zbiórka, której celem jest pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik.

Na koncert przybyli Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik oraz zaproszeni goście Radni Sejmiku Województwa Śląskiego Maria Materla oraz Rafał Porc, którzy także zabrali głos przekazując wyrazy współczucia i wsparcia dla poszkodowanych. Na wydarzeniu obecni byli także przedstawiciele samorządu powiatowego Barbara Laskowska i Krzysztof Wrona, Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Pilica Barbara Przybylik, radni, sołtysi, księża i przedstawiciele jednostek OSP i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy, a także pracownicy samorządu gminnego oraz mieszkańcy naszej gminy.

Przed pilicką publicznością wystąpiła Okazjonalna Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Leopolda Stawarza, a wraz z nią soliści: Gabriela i Karolina Koczur, Marta Skowron, Magdalena Halaba, Julia Sendra, Emilia Witek, Bernard Stawarz i Karol Skóra. W składzie orkiestry znaleźli się również muzycy z terenu naszej gminy tj. Wiktor Ziębiński oraz Kamil Rzadkiewicz. Materiał zaprezentowany przez artystów miał charakter podniosły. Uczestnicy koncertu mogli usłyszeć utwory zarówno wielkich polskich kompozytorów, jak i zagranicznych gwiazd estrady.

Wśród zaproszonych gości byli również obywatele Ukrainy przebywający na terenie naszej Gminy. Swoją obecnością zaszczyciły nas Prezes Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie Pani Wiktoria Laskowska-Szczur i solistka Pani Katarzyna Klosowska-Bakalczuk. Obie Panie miały już okazję być w naszej Gminie podczas odbywających się w latach 2016-2019 koncertów noworocznych. Dzięki ich obecności na niedzielnym koncercie charytatywnym mieszkańcy mogli posłuchać relacji wprost z Żytomierza, gdzie obecnie sytuacja jest bardzo ciężka, a miasto bombardowane było już od pierwszych dni wojny. Pani Wiktoria nadmieniła, że pomoc dla mieszkańców Ukrainy jest wciąż bardzo potrzebna, a Związek Polaków na Ukrainie organizuje przejazd poszkodowanych do naszego kraju. W podziękowaniu za okazaną pomoc uczestnicy koncertu mogli wysłuchać pięknych utworów ukraińskich w wykonaniu wokalistki Pani Katarzyny Klosowskiej-Bakalczuk, która uświetniła artystycznie to wydarzenie.

Komitet społeczny organizujący zbiórkę pn.„Pilica dla Ukrainy” przekazał, że podczas koncertu zebrano kwotę 8 502 zł, która zostanie przeznaczona na zakup środków do życia dla przybyłych do naszej Gminy obywateli Ukrainy.

W związku z tak licznym przybyciem mieszkańców na koncert i wsparciem zarówno mieszkańców, jak i lokalnych firm, instytucji, podmiotów, organizatorzy wydarzenia wyrażają wdzięczność i składają serdeczne podziękowania za obecność i okazaną pomoc.

pierwsza|poprzednia|2| z   2 następna strona

czytano: 1528 razy

źródło: pilica.pl

data dodania: 2022-03-25 08:18:01

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Rezyliencja a poziom odczuwanego stresu
 • Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • IMG-20201207-WA0006
 • IMG-20201207-WA0007
 • IMG-20201207-WA0005
 • IMG-20201207-WA0004
 • IMG-20201207-WA0003
 • IMG-20201207-WA0002
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy