Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

KRUS: Uroczysty finał Konkursu Plastycznego dla dzieci z mnóstwem atrakcji

Strona główna » Aktualności » KRUS: Uroczysty finał Konkursu Plastycznego dla dzieci z mnóstwem atrakcji

Uroczysty finał Konkursu Plastycznego dla dzieci

z mnóstwem atrakcji

 

W czwartek 10 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy: od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

Uroczysty Dzień Dziecka miał charakter zamknięty i odbywał się w ścisłym reżimie sanitarnym. Dzieci podzielone na grupy z wielką ochotą uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach.

Spośród 983 prac nadesłanych z terenu województwa śląskiego, aż 21 zostało wyróżnionych, z tego tytułu dzieci zostały hojnie docenione przez organizatorów przedsięwzięcia. 

Współorganizatorami i sponsorami imprezy byli: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, Agencja Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy oraz PZU, do organizacji spotkania włączyła się także Komenda Miejska Policji
w Częstochowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Państwowa Straż Pożarna i Lasy Państwowe-Nadleśnictwo Złoty Potok..

Dyrektor OR KRUS w Częstochowie – Piotr Dobosz wręczył laureatom konkursu pamiątkowe dyplomy i wspaniałe nagrody m.in.: rowery, drony, tablety, smart bandy i wiele innych gadżetów. Przy okazji skierował kilka słów do dzieci, podkreślając ich niezwykłe zdolności i wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym.

Wśród laureatów nagrodzonych w I grupie wiekowej (klasy 0 – 3) III miejsce przyznano Sabinie Smaga, uczennicy klasy „0” SP w Koninie,
II miejsce – Indze Pliczko, uczennicy 1 klasy SP w Woźnikach. Zwyciężyła w tej grupie wiekowej Barbara Sarnowska – uczennica klasy „0” SP w Dąbrowie Zielonej.

W drugiej grupie wiekowej (klasy 4 – 8), III miejsce przyznano Damianowi Olejnikowi, uczniowi 6 klasy SP w Koninie, II miejsce – Nadii Jaworskiej, uczennicy klasy 4 SP
w Kulejach. Zwyciężyła w tej kategorii Maja Gajęcka, uczennica 4 klasy SP
w Krzyżanowicach.

Pracownicy KRUS przygotowali specjalną wystawę z wyróżnionymi pracami dzieci,
co pozwoliło swobodnie podziwiać niezwykłą kreatywność naszych pociech.

Organizatorzy zapewnili najmłodszym wiele atrakcji i zabaw, a wśród nich m.in.: zamki dmuchane i trampoliny, symulator zdarzeń drogowych, pokaz psów i koni policyjnych, pokazy strażackie, malowanie twarzy, tory sprawnościowe. Dzieci poznały również tajniki dbania o środowisko, dzięki wielu ciekawostkom zaprezentowanym przez pracowników Nadleśnictwa Złoty Potok.

Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń, spędzony aktywnie  na świeżym powietrzu, na szczęście pogoda dopisała, a najmłodsi korzystali do woli z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

Gratulujemy wszystkim laureatom, dziękujemy za aktywny udział
w konkursach organizowanych przez KRUS i zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału
w kolejnych.

 

czytano: 406 razy

źródło: pilica.pl

data dodania: 2021-06-16 12:07:55

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Rezyliencja a poziom odczuwanego stresu
 • Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • IMG-20201207-WA0006
 • IMG-20201207-WA0007
 • IMG-20201207-WA0005
 • IMG-20201207-WA0004
 • IMG-20201207-WA0003
 • IMG-20201207-WA0002
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy