Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

Dzień dziecka w naszej szkole!

Strona główna » Aktualności » Dzień dziecka w naszej szkole!

Jest wiele dni w roku, które dzieci bardzo lubią, ale niewątpliwie najważniejszy z nich to 1 czerwca - to dzień szczególny w życiu każdego dziecka na całym świecie!

Z okazji Dnia Dziecka w oddziałach przedszkolnych został zorganizowany Omnibus- Turniej umysłowo- sportowy pod hasłem „Najmłodsi na start” oraz zabawy ruchowe. Największą atrakcją okazały się zabawy z chustą animacyjną oraz tworzenie kompozycji z baniek mydlanych.

Uczniowie klas I – III uczestniczyli w pasowaniu na czytelnika uczniów klasy pierwszej, który odbył się w bibliotece szkolnej.

Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się, jak należy zachowywać się w bibliotece, jak dbać o książki oraz czego nie wolno robić, czytając książkę.

Pierwszoklasiści odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani Dyrektor dokonała pasowania każdego z uczniów. Na pamiątkę uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz zakładki, na których znajdują się prośby książki . I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie pierwszej książeczki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa. Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy I pięknie zaśpiewali piosenkę „W krainie bajek”.

Dodatkową atrakcją była wirtualna wycieczka do Księgarni Edukacyjnej w Zawierciu. Wspólnie zwiedziliśmy księgarnię oraz wysłuchaliśmy fragmentu książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Uczniowie klasy IV i V rozpoczęli ten dzień od konkursu humanistycznego. Podzieleni na cztery grupy odpowiadali na pytania dotyczące języka polskiego, historii, wiedzy o Polsce. Konkurs był okazją do przypomnienia sobie najważniejszych wiadomości poznanych w szkole, ale też do integracji międzyklasowej, ponieważ w skład każdej  grupy  wchodzili uczniowie klasy i  IV, i V. Zwyciężyła drużyna, w skład której wchodzili: Oliwier, Natalia, Dawid i ... Następnie uczniowie wzięli udział w zabawach przygotowanych przez nauczycieli. Na koniec klasa zamieniła się w salę kinową, w której  odbyła się projekcja filmu " Mikołajek". Widzowie zasiedli w wygodnych pufach i jak na kino przystało zajadali popcorn. Ten dzień z pewnością zaliczą do udanych.

Chłopcy z klas 6 i 7 udali się na salę gimnastyczną, aby rozegrać mecz piłki nożnej. W tym samym czasie uczennice klasy 6 i 7 zagrały w tenisa stołowego, a następnie zmierzyły się z zadaniami przygotowanymi w pokoju zabaw (escape room). Dziewczynki z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały kolejne zagadki i zadania np. rebusy, sudoku czy szukały odpowiedzi na  pytania o różnej tematyce. Escape room to przede wszystkim praca zespołowa, ale także wspaniała forma integracji i komunikacji uczniów.

Najstarsi uczniowie naszej szkoły spędzili ten dzień na wspólnych rozmowach w klasie, których tak bardzo brakowało im podczas nauczania zdalnego.

Zwieńczeniem dnia była niespodzianka przygotowana przez  Rodziców z okazji Dnia Dziecka – pyszne i zimne lody, które uwielbiają wszystkie dzieci

DZIEŃ DZIECKA w naszej szkole - FILM

czytano: 80 razy

źródło: sp3dzwonosierbowice.pl

data dodania: 2021-06-04 20:54:03

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • IMG-20201207-WA0006
 • IMG-20201207-WA0007
 • IMG-20201207-WA0005
 • IMG-20201207-WA0004
 • IMG-20201207-WA0003
 • IMG-20201207-WA0002
Tagi:
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy