Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

Rozstrzygnięcie wojewódzkiego etapu XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem "Bezpiecznie na wsi mamy: od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy

Strona główna » Aktualności » Rozstrzygnięcie wojewódzkiego etapu XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem "Bezpiecznie na wsi mamy: od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy

Finał wojewódzkiego etapu
XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci

W tegorocznym finale wojewódzkiego etapu XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci na terenie woj. śląskiego wpłynęło - 983 prace ze 129 szkół podstawowych. Tym razem hasłem konkursowym dla młodych twórców była sentencja: „Bezpiecznie na wsi mamy: od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

W całym kraju do Konkursu zgłoszono 43 233 prace z 3 743 szkół podstawowych.
W województwie śląskim należy tutaj pochwalić szczególnie najmłodszych artystów: w I grupie wiekowej, od uczniów klas od 0 do 3, napłynęły 644 prace. Starsi uczniowie również wykazali się twórczą ambicją i w II grupie wiekowej, wśród uczniów klas od 4 do 8 powstało 339 niezwykle różnorodnych prac.

Hasło XI edycji Konkursu Plastycznego cieszącego się rokrocznie dużym zainteresowaniem wśród dzieci nawiązuje do 30-letniej działalności prewencyjnej KRUS i związane jest z jubileuszem, który Kasa obchodzi w tym roku. Ponieważ oferta edukacyjna KRUS od początku działania instytucji kierowana jest również do najmłodszych mieszkańców wsi, organizacja Konkursu pozwala sprawdzić ich wiedzę o bezpieczeństwie pracy i zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwach rolnych.

Celem działania kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z przebywaniem i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym.

W pracach komisji powołanej przez Oddział Regionalny KRUS w Częstochowie wzięli udział przedstawiciele współorganizatorów i fundatorów nagród: Piotr Dobosz - dyrektor OR KRUS w Częstochowie, Krzysztof Sosnowski  –  z-ca dyrektora OR KRUS w Częstochowie, Dawid Zamora – z-ca dyrektora Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR, Katarzyna Bzdura - koordynator sekcji prewencji i promocji w Okręgowym Inspektoracie Pracy, Klaudia Bodanko – przedstawiciel KOWR w Częstochowie, Aleksandra Łebek-Jurgielewicz z Samorządowego Ośrodka Doskonalenia w Częstochowie, Anna Muzyka - reprezentująca Delegaturę Kuratorium Oświaty w Częstochowie oraz Ewa Widera i Roksana Kmiecik zajmujące się prewencją w OR KRUS w Częstochowie.

Warunków formalnych zawartych w Regulaminie Konkursu nie spełniło 97 prac (brak formularza zgody, nieprawidłowy format pracy). Ocenie poddano zatem 886 prac plastycznych (586 w grupie I oraz 300 w grupie II).
Komisja wybrała laureatów i ustaliła kolejność miejsc. W I grupie wiekowej (klasy 0 – 3) III miejsce przyznano Sabinie Smaga, uczennicy klasy „0” SP w Koninie,II miejsce – Indze Pliczko, uczennicy 1 klasy SP w Woźnikach. Zwyciężyła w tej grupie wiekowej Barbara Sarnowska – uczennica klasy „0” SP w Dąbrowie Zielonej.

W drugiej grupie wiekowej (klasy 4 – 8), III miejsce przyznano Damianowi Olejnikowi, uczniowi 6 klasy SP w Koninie, II miejsce – Nadii Jaworskiej, uczennicy klasy 4 SP w Kulejach. Zwyciężyła w tej kategorii Maja Gajęcka, uczennica 4 klasy SP w Krzyżanowicach.
Wojewódzka Komisja Konkursowa przyznała także 8 wyróżnień w I grupie wiekowej oraz 7 wyróżnień w II grupie wiekowej.

Wśród najmłodszych artystów uznanie zyskali: Kazimierz Kiciński (klasa „0” w ZSP w Kalei), Bartosz Grzyb (klasa 2 SP w Konopiskach), Maximilian Otawa (klasa 1 Katolicka SP w Raciborzu), Nikola Musialik (klasa 2 SP w Gniazdowie), Amelia Czogała (klasa 1 ZSP w Górkach Śląskich), Emilia Szczerba (klasa 3 SP w Turowie), Anna Hucz (klasa 2 SP w Boronowie) oraz Bartłomiej Rozpondek (klasa 1 SP w Turowie).

W II grupie wiekowej (klasy 4 – 8), wyróżnienia otrzymują: Ignacy Głowacki (klasa 7 SP w Kruszynie), Dominika Nowak (klasa 5 SP w Boronowie), Martyna Bielawska (klasa 6 SP we Wrzosowej), Paweł Szalbot (klasa 5 SP nr 1 w Brennej), Kacper Kubara (klasa 7 SP w Pradłach), Wiktoria Nowicka (klasa 7 SP nr 19 w Częstochowie), Igor Żak (klasa 4 SP we Mstowie).

Mamy zaszczyt poinformować, że prace naszych laureatów z każdej grupy wiekowej zostały zakwalifikowane do Centralnego Etapu Konkursu.

Laureatom i wyróżnionym gratulujemy!!!

źródło: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Częstochowie

czytano: 1347 razy

źródło: pilica.pl

data dodania: 2021-04-30 13:51:55

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Rezyliencja a poziom odczuwanego stresu
 • Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • IMG-20201207-WA0006
 • IMG-20201207-WA0007
 • IMG-20201207-WA0005
 • IMG-20201207-WA0004
 • IMG-20201207-WA0003
 • IMG-20201207-WA0002
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy