Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

Miasto i Gmina Pilica uczciła pamięć o wielkim Polaku w 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II

Strona główna » Aktualności » Miasto i Gmina Pilica uczciła pamięć o wielkim Polaku w 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II

W związku z przypadającą w dniu 18 maja 2020 roku setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, na wniosek mieszkańców sołectwa Kidów, a w rezultacie wniosek Burmistrza do Rady Miasta i Gminy w Pilicy, w dniu 17 stycznia 2020 roku Rada Miasta i Gminy w Pilicy podjęła uchwałę o nadaniu imienia św. Jana Pawła II działce gminnej położonej w Kidowie przeznaczonej na parking, plac rekreacyjny jak również miejsce pamięci ofiar II wojny światowej.

W dniu 17 maja, w wigilię 100-tnej rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II, odbyła się uroczystość, która rozpoczęła się mszą św. w Kościele św. Mikołaja w Kidowie, której przewodniczył Proboszcz ks. Zbigniew Grzesiński. Po mszy św. Proboszcz ks. Zbigniew Grzesiński, Przedstawiciele samorządu w osobie Burmistrza Miasta i Gminy Pana Artura Janosika, Sekretarz Miasta i Gminy Pani Joanny Ślusarczyk oraz Przewodniczącej Rady Miasta i Gminy w Pilicy Pani Barbary Przybylik wraz z Radnymi jako przedstawicielami społeczności Miasta i Gminy Pilica, a także niewielka grupa osób (zważywszy na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju) udali się na działkę gminną, przeznaczoną na parking, plac rekreacyjny oraz miejsce pamięci ofiar II wojny światowej, aby dokonać uroczystego odsłonięcia tablicy informacyjno – pamiątkowej. Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Pan Artur Janosik, Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy w Pilicy Pani Barbara Przybylik, Wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy w Pilicy Pan Wojciech Gamrot i Pan Tomasz Karpała oraz Sołtys Kidowa Pan Robert Szelong. Po odsłonięciu tablicy, jej uroczystego poświecenia dokonał ks. Proboszcz Zbigniew Grzesiński.

Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Pan Artur Janosik zabierając głos podkreślił jak wielkim Polakiem był św. Jan Paweł II, przedstawiając pokrótce jego życiorys, dziękując wszystkim zebranym za obecność życzył zdrowia i szybkiego powrotu do normalności, która tak niedawno była taka oczywista.

Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy w Pilicy Pani Barbara Przybylik podziękowała mieszkańcom oraz Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Pilica za wniosek o nadanie imienia św. Jana Pawła II właśnie temu miejscu, jednocześnie deklarując, że jako mieszkańcy bardzo to cenią i będą o to miejsce dbać.

czytano: 1399 razy

źródło: pilica.pl

data dodania: 2020-05-19 09:22:01

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Rezyliencja a poziom odczuwanego stresu
 • Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • IMG-20201207-WA0006
 • IMG-20201207-WA0007
 • IMG-20201207-WA0005
 • IMG-20201207-WA0004
 • IMG-20201207-WA0003
 • IMG-20201207-WA0002
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy