Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

Za nami VI edycja „Rajdu Dekielka” - Zamkowo

Strona główna » Aktualności » Za nami VI edycja „Rajdu Dekielka” - Zamkowo

Tegoroczny rajd odbył się 11 października 2019 roku pod honorowym patronatem Starosty Zawierciańskiego Pana Gabriela Dorsa. Organizatorem Rajdu była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Będzinie, współorganizatorami i sponsorami: Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Urząd Miasta i Gminy w Pilicy, Wyższa Szkoła HUMANITAS w Sosnowcu, partnerami - Śląski Kurator Oświaty. Z ramienia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Będzinie nad przebiegiem całości czuwał mjr Jacek Łukasik. Rajd rozpoczął się w Smoleniu, jednej z najbardziej malowniczych i atrakcyjnie położonych warowni na Szlaku Orlich Gniazd. Już na placu zamkowym pan Dariusz Jaworski przedstawił młodzieży historię tego pięknego miejsca  położonego na terenie rezerwatu przyrody Smoleń. Pogoda dopisała, młodzież podzielona na niewielkie grupki wraz z opiekunami mogła  podziwiać piękne widoki z wieży. W trakcie rajdu przeprowadzono konkurencje sprawnościowe, m.in.: przeciąganie liny, biegowy test sprawnościowy, strzelanie z broni pneumatycznej, test sprawności fizycznej,  test wiedzy  na temat  ludzi znanych i lubianych z Pilicy  i Smolenia oraz Wojska Polskiego, za które drużyny zdobywały cenne punkty.  

Ceremonia zakończenia „Rajdu Dekielka” odbyła się na auli Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Elżbiety z Pilczy w Pilicy w obecności przedstawicieli organu prowadzącego szkołę Powiatu Zawierciańskiego - Wicestarosty Pana Pawła Sokoła i Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu i Współpracy z NGO w Zawierciu Pani Iwony Kuźniak, Burmistrza Miasta i Gminy Pilica Pana Artura Janosika oraz przedstawiciela Kuratorium Oświaty Starszego Wizytatora Pana Wacława Wójcika. Zwycięską szkołą okazało się  Liceum Ogólnokształcące w Pilicy. Wszyscy uczestnicy Rajdu otrzymali pamiątkowe medale, a także nagrody indywidualne zdobyte w różnych konkurencjach. Zupełnie już na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na ciepły posiłek.

Rajd po Jurze to świetna szansa poznania walorów krajobrazowych naszego terenu, ale i okazja do integracji młodzieży z różnych powiatów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wielkiego hartu ducha i wspaniałej rywalizacji.

Dziękujemy Gościom za obecność i zaangażowanie  w przygotowanie VI edycji „Rajdu Dekielka”  - Zamkowo.

 

czytano: 822 razy

źródło: pilica.pl

data dodania: 2019-11-05 07:49:30

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Rezyliencja a poziom odczuwanego stresu
 • Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • IMG-20201207-WA0006
 • IMG-20201207-WA0007
 • IMG-20201207-WA0005
 • IMG-20201207-WA0004
 • IMG-20201207-WA0003
 • IMG-20201207-WA0002
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy