Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

Wycieczka kl. IV-VI do Wrocławia

Strona główna » Aktualności » Wycieczka kl. IV-VI do Wrocławia

W dniach 8 i 9 maja uczniowie klas IV, V, VI odbyli wycieczkę do Wrocławia. Wrocław to jedno z najbardziej aktywnych turystycznie miast w Polsce. 

Po przyjeździe spotkaliśmy się z przewodnikiem, z którym zwiedzaliśmy Starówkę Wrocławską: zabytkowe centrum miasta, m.in.: Rynek, Ratusz, pręgierz, Plac Solny, Katedrę św. Marii Magdaleny, Bazylikę św. Elżbiety, ul. Więzienną (dawne więzienie).

            Następnie obejrzeliśmy Panoramę Racławicką. To monumentalne malowidło o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów. przedstawia zwycięską bitwę Polaków nad Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku. Pomysłodawcą uczczenia bitwy - w jej setną rocznicę, był lwowski malarz Jan Styka, który zaangażował do prac nad Panoramą Racławicką wybitnych artystów, m.in. Wojciecha Kossaka. Podczas zwiedzania słuchaliśmy komentarza na temat historii obrazu, postaci i wydarzeń, które przedstawia.

             Po obiedzie udaliśmy się jeszcze do Kolejkowa, gdzie odbyliśmy podróż przez miniaturowy świat. Zbudowana na Dworcu Świebodzkim ogromna makieta tętni życiem i przedstawia Dolny Śląsk. Twórcy dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie mieszkańców, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach życia codziennego.

            Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzaliśmy Hydropolis - Centrum wiedzy o wodzie. To arcyciekawe miejsce, to fenomenalna prezentacja na temat wody, bez której nie byłoby życia na Ziemi, to unikatowe centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Odkrywa procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi. Wystawa podzielona jest na dziewięć stref tematycznych, każda z nich przedstawia substancję życia z innego ujęcia. Hydropolis to miejsce, w którym technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych fascynujących perspektyw.

             Następnie udaliśmy się do Zoo. Zoo we Wrocławiu jest najstarsze w Polsce i posiada bogatą kolekcję zwierząt. Żyje tu 10 tysięcy zwierząt, przedstawicieli ponad 1100 gatunków. W ciągu kilku godzin mieliśmy szansę zobaczyć na własne oczy rzadkie i oryginalne zwierzęta ze wszystkich kontynentów. Dzisiaj Zoo Wrocław to nie tylko miejsce spotkania z egzotycznymi zwierzętami. Zoo jest zaangażowane w ratowanie i ochronę wielu zagrożonych gatunków. Głównym punktem zwiedzania Zoo i największą atrakcją jest Afrykarium – unikatowe na skalę światową oceanarium. Mieszkają w nim głównie ryby, ale można tu spotkać również hipopotamy, pingwiny, krokodyle, mrówniki, golce i wolno fruwające ptaki. Ścieżka zwiedzania, o długości niemal kilometra, prowadzi przez sześć regionów Afryki, wtapiając się w charakterystyczne dla nich krajobrazy.

            Po obiedzie udaliśmy się jeszcze na pokaz Fontann Multimedialnych. Tłem dla wodnych choreografii była  muzyka klasyczna.

            Pełni wrażeń i przeżyć udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, że „podróże kształcą”.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 2046 razy

źródło: sp3dzwonosierbowice.pl

data dodania: 2019-05-13 21:52:55

Ostatnio dodane aktualności

Linki

  • Rezyliencja a poziom odczuwanego stresu
  • Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
  • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
  • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
  • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
  • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
  • Samorząd Województwa Śląskiego
  • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

  • IMG-20201207-WA0006
  • IMG-20201207-WA0007
  • IMG-20201207-WA0005
  • IMG-20201207-WA0004
  • IMG-20201207-WA0003
  • IMG-20201207-WA0002
Tagi:
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy