Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

Europejski urzędnik w jurajskim samorządzie

Strona główna » Aktualności » Europejski urzędnik w jurajskim samorządzie

Europejski urzędnik w naszym powiecie

Pracownicy urzędów z terenu powiatów zawierciańskiego i myszkowskiego wezmą udział w cyklu szkoleń, dzięki którym będą mogli jeszcze lepiej wykonywać swoje obowiązki. Od 1 lipca Centrum Inicjatyw Lokalnych rozpoczyna projekt „Europejski urzędnik w jurajskim samorządzie”.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Skierowany jest do dziewięciu jednostek samorządu terytorialnego z powiatów zawierciańskiego i myszkowskiego. Ma na celu poprawę jakości usług publicznych, świadczonych przez urzędy gmin i starostwa ww. powiatów. – Mam nadzieję, że działania prowadzone w ramach projektu pomogą nie tylko w poprawie jakości świadczonych usług, ale także poprawią relacje zarówno między urzędami, jak i pracownikami oraz pracownikami a petentami – mówi Janusz Bieńkowski, prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

W ramach dwuletniego projektu zrealizowanych zostanie aż 71 szkoleń, które prowadzone będą przez wykwalifikowanych trenerów. – Staraliśmy się dobrać takie szkolenia, aby odpowiadały potrzebom urzędników. Dlatego tematyka szkoleń jest bardzo zróżnicowana. Planujemy szkolenia m.in. z protokołów dyplomatycznych, prawa zamówień publicznych, komunikacji społecznej w gminie i powiecie czy prawa pracy w administracji. Pierwsze szkolenia planowane są już na sierpień 2011 r. – dodaje Janusz Bieńkowski.

Rozwój zawodowy pracowników oceniać będzie najlepsze jury – petenci urzędów, którzy w formie ankiet będą formułowali opinie nt. usług świadczonych przez urzędy. Dzięki temu w projekt, oprócz urzędników, pośrednio zaangażowana będzie również społeczność lokalna.

Dwuletni projekt realizowany jest w partnerstwie ze starostwem powiatowym w Zawierciu i starostwem powiatowym w Myszkowie oraz z siedmioma gminami: Poręba, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Włodowice i Żarnowiec.Myślę, że po zakończeniu szkoleń, seminariów oraz konsultacji,  pracownicy urzędów biorących udział w projekcie realizowanym przez Centrum Inicjatyw Lokalnych,  będą mogli z dumą nosić miano „europejskiego urzędnika” – mówi prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

czytano: 2402 razy

źródło: pilica.pl

data dodania: 2011-06-20 08:23:19

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • DSC_0081
 • DSC_0080
 • DSC_0077
 • DSC_0121_1
 • DSC_0119
 • DSC_0113
Tagi:
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy