Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

Wojskowa Akademia Techniczna patronem liceum w Pilicy

Strona główna » Aktualności » Wojskowa Akademia Techniczna patronem liceum w Pilicy

28 listopada 2017r. w Warszawie zawarte zostało porozumienie pomiędzy Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego, Powiatem Zawierciańskim oraz Zespołem Szkół w Pilicy. W ten sposób  Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Elżbiety z Pilczy dzięki wsparciu władz samorządowych - powiatowych i gminnych, dołączyło do 93 szkół ponadgimnazjalnych współpracujących z WAT,  jedną z najlepszych w kraju uczelni cywilno-wojskowych o technicznym profilu kształcenia.

List intencyjny w tej sprawie został podpisany przez: Rektora-Komendanta WAT płk dr hab. inż. Tadeusza Szczurka - prof.WAT, Starostę Zawierciańskiego Krzysztofa Wronę, Wicestarostę  Bogusława Piotrowskiego oraz dyrektora szkoły Annę  Woźniczko. W tak ważnym spotkaniu wziął  udział  także  Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik oraz radny Wojciech  Gamrot.

Nawiązanie współpracy było możliwe m.in. dzięki osobistemu zaangażowaniu kierownika Zakładu Eksploatacji Systemów Elektronicznych dr hab. inż. Jacka Pasia – prof. WAT, byłego mieszkańca Gminy Pilica.

Spotkanie z  naszą delegacją rozpoczęła prezentacja potencjału naukowo-dydaktycznego Wojskowej Akademii Technicznej, obrazująca jej historię i dzień dzisiejszy, którą przedstawił rektor-komendant WAT - płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek.

W trakcie wizyty w Akademii przedstawiciele naszego powiatu zwiedzili  laboratoria na Wydziale  Elektroniki, w  Instytucie Systemów Elektronicznych, Wydziale Mechatroniki i Lotnictwa, a także Laboratorium Broni Palnej. Wzięliśmy udział w niezwykle ciekawych pokazach nowoczesnych technologii.

W ramach podpisanego porozumienia WAT zobowiązała się do: objęcia LO patronatem naukowym; prowadzenia zajęć przez nauczycieli akademickich oraz udzielania konsultacji i pomocy w opracowywaniu zajęć w szkole; współudziału w organizowaniu konkursów i imprez o charakterze naukowym i poznawczym dla uczniów, współorganizowania imprez sportowo-rekreacyjnych i turystycznych oraz spotkań kulturalno-historycznych; utworzenia na stronie internetowej Akademii połączeń ze stroną internetową LO; dostarczania prasy wydawanej przez Akademię oraz publikacji o charakterze naukowym, które mogą być wykorzystywane w procesie dydaktycznym placówki.

Wypełniając zapisy Porozumienia Powiat Zawierciański zobowiązał się do: tworzenia warunków organizacyjnych i wspierania szkoły w działaniach zmierzających do realizacji i rozwoju współpracy z Akademią; umieszczenia w materiałach promocyjnych powiatu, w tym na stronie internetowej oraz wydawanych publikacjach informacji o WAT, dotyczących w szczególności aspektów współpracy wynikających z porozumienia, a także innych informacji o projektach, ofertach i działaniach realizowanych przez Akademię.

Liceum zadeklarowało: propagowanie wśród swoich uczniów oferty studiów w Wojskowej Akademii Technicznej; współudział w organizowaniu konkursów i imprez o charakterze naukowym i poznawczym dla uczniów i studentów; zapraszanie studentów kierunków cywilnych i wojskowych do udziału w spotkaniach naukowych, kulturalnych i imprezach patriotycznych organizowanych na terenie szkoły; umieszczenie w dokumentach szkolnych i materiałach promocyjnych informacji o współpracy z WAT; utworzenie na stronach internetowych szkoły informacji o Akademii oraz połączeń ze stroną internetową uczelni.

Podpisane porozumienie o współpracy stwarza nowe możliwości edukacyjne dla pilickich licealistów. Współpraca z tak renomowaną uczelnią jest zaszczytem, ale także wyzwaniem dla szkoły.

                                                                                                                              Anna Woźniczko

czytano: 2309 razy

źródło: pilica.pl

data dodania: 2017-11-30 14:52:24

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Rezyliencja a poziom odczuwanego stresu
 • Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • IMG-20201207-WA0006
 • IMG-20201207-WA0007
 • IMG-20201207-WA0005
 • IMG-20201207-WA0004
 • IMG-20201207-WA0003
 • IMG-20201207-WA0002
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy