Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

Jubileusz Koronacji Królowej Elżbiety z Pilczy

Strona główna » Aktualności » Jubileusz Koronacji Królowej Elżbiety z Pilczy

Dnia 20 listopada 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Pilicy odbyła się uroczystość związana ze świętem patronki szkoły – Królowej Elżbiety z Pilczy w 600 rocznicę jej koronacji.

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele parafialnym pw. Świętego Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Pilicy, której przewodniczył ks. proboszcz Jarosław Szlenzak. Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy przemaszerowali orszakiem prowadzonym przez poczet sztandarowy i Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP w Dzwono-Sierbowicach do budynku Liceum Ogólnokształcącego gdzie na auli odbyły się kolejne części obchodów.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. przedstawiciele władz samorządowych, zarówno powiatowych jak i gminnych na czele z Burmistrzem MiG Pilica Arturem Janosikiem, Przewodniczącą Rady MiG Pilica Barbarą Przybylik, członkiem Zarządu powiatu Marią Milejską, dyrektorzy placówek oświatowych gminy, a także emerytowani nauczyciele liceum ogólnokształcącego w Pilicy.

Dyrektor Zespołu Szkół w Pilicy Anna Woźniczko w swoim wystąpieniu powitała wszystkich obecnych oraz przybliżyła okoliczności, które zadecydowały o wyborze Królowej Elżbiety z Pilczy na patronkę szkoły. Następnie lektorzy uroczystości: Magłorzata Kabalska oraz Dariusz Jaworski przedstawili życiorys patronki, a także prezentację multimedialną przygotowaną na okoliczność jubileuszu. Na kolejnych slajdach można było obejrzeć zdjęcia z wycieczek organizowanych przez kadrę kadrę dydaktyczną liceum, dzięki którym uczniowie mogli poznać miejsca związane z życiem Królowej Elżbiety.

W części artystycznej uczniowie liceum zaprezentowali inscenizację teatralną pt. „Królowa Elżbieta z Pilczy”, według scenariusza emerytowanej nauczycielki Marii Tarwid. Nad reżyserią przedstawienia czuwała Katarzyna Jurczak.

Wydarzenie zakończyło się wpisami gości do księgi pamiątkowej.

 

czytano: 857 razy

źródło: pilica.pl

data dodania: 2017-11-23 07:29:49

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • DSC_0081
 • DSC_0080
 • DSC_0077
 • DSC_0121_1
 • DSC_0119
 • DSC_0113
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy