Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

PUCHAR ŚLĄSKA DZIECI W ZAPASACH W STYLU WOLNYM

Strona główna » Aktualności » PUCHAR ŚLĄSKA DZIECI W ZAPASACH W STYLU WOLNYM

PUCHAR ŚLĄSKA DZIECI W ZAPASACH W STYLU WOLNYM

W minioną sobotę 8 października 2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Pilicy odbył się Puchar Śląska Dzieci w Zapasach w Stylu Wolnym. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik oraz Starosta Zawierciański Krzysztof Wrona. Inicjatorami wydarzenia byli: Justyna i Dawid Dziad oraz Tomasz Karpała.

Część oficjalną Pucharu rozpoczął Pan Tomasz Karpała, który powitał wszystkich obecnych. Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik, Starosta Zawierciański Krzysztof Wrona, Członek Zarządu Powiatu Cezary Barczyk, Dyrektor Zespołu Szkół w Pilicy Leszek Sobota, Wicedyrektor Zespołu Szkół w Pilicy Aleksander Chmielewski, Dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilicy, Członkowie Zarządu Śląskiego Związku Zapaśniczego: Włodzimierz Koriakowski, Zbigniew Jasiński, Tomasz Zajączkowski. Pojawili się również trenerzy Kadry Wojewódzkiej w Zapasach: Tomasz Garczyński, Sylwia Bielińska oraz Piotr Topolski. Obecny był także medalista Mistrzostw Europy, a obecnie Trener Kadry Narodowej Juniorów w Zapasach w stylu wolnym – Pan Marek Garbulewicz.

Kilka słów do uczestników imprezy skierował Burmistrz Artur Janosik, który podkreślił, iż Gmina Pilica zamierza wspierać inicjatywy sportowe. Poinformował również o bezpłatnych treningach zapasów, które odbywać się będą dwa razy w tygodniu w budynku Zespołu Szkół w Pilicy.

W podziękowaniu za propagowanie sportu wręczono statuetki ufundowane przez organizatorów. Otrzymali je: Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik, Starosta Zawierciański Krzysztof Wrona, Członek Zarządu Powiatu Cezary Barczyk, Dyrektor Zespołu Szkół w Pilicy Leszek Sobota oraz Działacze CSiR Dąbrowa Górnicza.

Funkcję sędziego głównego spotkania sprawował Włodzimierz Koriakowski, natomiast Kierownikiem Listy został Tomasz Zajączkowski. Za prawidłowy przebieg techniczny walk odpowiedzialni byli sędziowie:

 1. Jerzy Pionka
 2. Marek Juźwik
 3. Sylwia Bielińska
 4. Rafał Paprotny
 5. Zbigniew Nowak
 6. Marzena Horoszko
 7. Adam Ćwik

W turnieju udział wzięło 68 zawodników i zawodniczek z siedmiu klubów:

 1. CSiR Dąbrowa Górnicza
 2. MOSM Tychy
 3. GKS Piast Wola
 4. ZKS Slavia Ruda Śląska
 5. FC Bytom
 6. Unia Racibórz
 7. KS Pogoń Ruda Śląska

Zawodnicy uczestniczący w Pucharze Śląska Dzieci w Zapasach w Stylu Wolnym wykazali się niezwykłymi umiejętnościami. Walki eliminacyjne, a w następstwie finałowe, doprowadziły do wyłonienia zwycięzców w poszczególnych kategoriach wagowych. Medale Szkoły w Pilicy wywalczyli:

Pierwsze Miejsce:
- Daniel Serwatka

Drugie Miejsce:
- Gabriela Śrubarczyk

Trzecie Miejsca:
- Maja Jaworska        
- Weronika Drążkiewicz
- Cyprian Perek
- Marcel Morawski

Dekoracji medalowej w imieniu Pana Burmistrza Artura Janosika dokonała Sekretarz Miasta i Gminy Pilica Anna Kulczak. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, dyplomy pamiątkowe, oraz koszulki z logo gminy.

Jednym z punktów wydarzenia był pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzony przez licealistów z klasy mundurowej pod opieką Pana Mariusza Mendaka. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali ratownicy medyczni Jurajskiej Grupy GOPR.

Dzięki uprzejmości Pana Cezarego Barczyka oraz Pana Henryka Goncerza, uczestnicy turnieju udali się na błonia Zamku w Smoleniu, gdzie zostali uraczeni kiełbaskami z rożna oraz grochówką przygotowaną przez OSP Wierbka.

 

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 3107 razy

źródło: pilica.pl

data dodania: 2016-10-11 13:43:06

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • IMG-20201207-WA0006
 • IMG-20201207-WA0007
 • IMG-20201207-WA0005
 • IMG-20201207-WA0004
 • IMG-20201207-WA0003
 • IMG-20201207-WA0002
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy