Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kalendarz

Powiatowy Konkursu Historyczny Początki państwa polskiego 966 -1138

Strona główna » Aktualności » Powiatowy Konkursu Historyczny Początki państwa polskiego 966 -1138

Powiatowy Konkursu Historyczny „Początki państwa polskiego 966 -1138”.

Zespół Szkół w Pilicy: Szkoła Podstawowa nr1 i Gimnazjum nr1 zorganizował Powiatowy Konkurs Historyczny „Początki państwa polskiego 966 – 1138” przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurs objął swoim Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pilica Artur Janosik, który był również fundatorem nagród. W ten sposób szkoła włączyła się w obchody 1050 rocznicy chrztu Polski. W konkursie wzięło udział 5 szkół podstawowych i 8 gimnazjów.

We wtorek - 31.05. - odbył się Konkurs dla szkół podstawowych.

I miejsce zajął Szymon Roch z SP w Dzwono – Sierbowicach,
II miejsce – Patryk Kwiecień z SP w Pilicy,
III miejsce – Marlena Jastrząb z SP w Dzwono – Sierbowicach
.

W konkursie wzięli udział uczniowie z SP Giebło, SP Żarnowiec, SP Dzwono – Sierbowice, SP Pilica oraz SP nr 9 w Zawierciu. W sumie 15 osób. Uczestnicy pisali test przygotowany przez Organizatorów składający się z 11 pytań otwartych i zamkniętych. Czas trwania testu 60 –minut. Poziom był tak bardzo wyrównany, że o III miejsce odbyła się dogrywka między dwoma uczennicami.

W czwartek - 2.06. - odbył się Konkurs dla uczniów gimnazjum.
I miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Pilicy,
II miejsce - Gimnazjum w Kroczycach,
III miejsce - Gimnazjum w Żarnowcu.

Skład pilickiej drużyny - Błażej Roch, Michał Sulecki, Radosław Dudkiewicz. Gościem podczas Konkursu była Pani Anna Kulczak - Sekretarz Miasta i Gminy Pilica. W konkursie wzięło udział 8 trzyosobowych drużyn z gimnazjum w Irządzach, Żarnowcu, Goleniowach, Porębie, Kroczycach, Niegowonicach, Pilicy, gimnazjum nr 3 w Zawierciu. Drużyny odpowiadały na 14 pytań, które równocześnie ukazywały się na ekranie i były czytane. Drużyna miała 2 min. na naradę i udzielenie pisemnej odpowiedzi. Karteczki z odpowiedziami były dostarczane jury przez wyznaczonych uczniów. Jury oceniało odpowiedź po każdym z pytań na bieżąco. Walka była tak wyrównanym i zacięta, że o II miejscu zadecydowała dogrywka między drużynami – z Żarnowca i Kroczyc . W obu konkursach nagrodami za pierwsze trzy miejsca były puchary ufundowane przez Patrona Konkursu Burmistrza Miasta i Gminy Pilica Artura Janosika. Słodki poczęstunek i napoje dla uczestników obu konkursów ufundował Pan Dyrektor Leszek Sobota. Wszyscy uczniowie oraz drużyny biorące udział w Konkursie otrzymały dyplomy przygotowane przez Organizatorów. Nauczyciele - organizatorzy Konkursu – Maria Lepiarczyk, Damian Uliniarz, oprawa plastyczna – Magdalena Szymczyk. Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za przybycie.

 

źródło: Zespół Szkół w Pilicy: Szkoła Podstawowa nr 1 i Gimnazjum nr 1

czytano: 1302 razy

źródło: pilica.pl

data dodania: 2016-06-10 15:32:00

Ostatnio dodane aktualności

Linki

 • Gazeta Nasze Miasto i Gmina Pilica
 • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiksa Jakość powietrza i informowanie
 • Starostwo Powiatowe w Zawierciu
 • Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
 • Samorząd Województwa Śląskiego
 • www.biznes.gov.pl

Urząd Miasta i Gminy Pilica
ul. Żarnowiecka 46A, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 351 04
e-mail: urzad@pilica.pl

 • DSC_0081
 • DSC_0080
 • DSC_0077
 • DSC_0121_1
 • DSC_0119
 • DSC_0113
Gmina Pilica o powierzchni 13889ha położona jest na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Północna część gminy zasługuje na uwagę ze względu na cenne walory krajoznawcze. Spotkać można tutaj ciekawą ginącą zabudowę drewnianą, urokliwe kapliczki, figury i krzyże, zabytkowe kościoły. Południowa część gminy to cenna przyroda objęta ochroną w postaci rezerwatów i pomników przyrody.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy